Results

Freestyle

Level 1

1st Scott Reynolds Canberra Dan… Sarah Lount Canberra Dan…
2nd Edmund Lim Canberra Dan… Alessandra Kerr Step 1: Dance
3rd Mich Matyson Step 1: Dance Anntoinette Holt Step 1: Dance
Level 2

1st Shaun Connor Step 1: Dance Melissa Anthonisz Step 1: Dance
2nd Edward Atkins iDance Aly Gardiner Fevah Chch
3rd Mike Ifield Fevah Chch Lydia Carr Fevah Chch
Level 3

1st Brett Wilkins Le Bop Melbo… Hadas Balbin Le Bop Melbo…
2nd Mark Hegley Ceroc NorWest Nadiya Tyshetska Bliss
3rd Adam Ingerman Ceroc Adelaide Lea Gambonnet Ceroc Adelaide
Level 4

1st Dave Ellis WASDA Amy Mak WASDA
2nd Rhys Fallavollita Dancevibe Ne… Roslyn Hicks CMJ Sydney
3rd Patryck Allen CMJ Sydney Charlotte Cowie CMJ Sydney

Dance with a Stranger – DWAS

Level 1

1st Leads Hunter Mayne Step 1: Dance
1st Follows Sarah Lount Canberra Dan…
2nd Leads Scott Reynolds Canberra Dan…
2nd Follows Alessandra Kerr Step 1: Dance
3rd Leads Mich Matyson Step 1: Dance
3rd Follows Nikki Roberts Step 1: Dance
Level 2

1st Leads Shaun Connor Step 1: Dance
1st Follows Grace Williams iDance
2nd Leads Greg Hicks Fevah Chch
2nd Follows Nadiya Tyshetska Bliss
3rd Leads Allan Pieroz Canberra Dan…
3rd Follows Melissa Anthonisz Step 1: Dance
Level 3

1st Leads Ryan deRuyter Ceroc Palmer…
1st Follows Lea Gambonnet Ceroc Adelaide
2nd Leads Christopher Reeves Other
2nd Follows Hadas Balbin Le Bop Melbo…
3rd Leads Adam Ingerman Ceroc Adelaide
3rd Follows Kelsea Whyte iDance
Level 4

1st Leads

Ben Seyer

Le Bop Melbourne

1st Follows

Beata Khaidurovea

Le Bop Melbourne

2nd Leads

Nathan Sawley

Ceroc Adelaide

2nd Follows

Amy Mak

WASDA

3rd Leads

David Ellis

WASDA

3rd Follows

Roslyn Hicks

CMJ Sydney

Level 4 – Peoples Choice

1st Leads

Ben Seyer

Le Bop Melbourne

1st Follows

Beata Khaidurovea

Le Bop Melbourne

2nd Leads

David Ellis

WASDA

2nd Follows

Roslyn Hicks

CMJ Sydney

3rd Leads Rhys Fallavollita

DanceVibe Ne..

3rd Follows

Hanna Phillips

Ceroc Palmer…

Judges Dance off

1st Leads

David Ellis

WASDA

1st Follows

Emma Priest

Ceroc Melbourne

2nd Leads

Patryck Allan

CMJ Sydney

2nd Follows

Ali Rowe

Le Bop Melbourne

3rd Leads Rowan Marshall

Le Bop Melbourne

3rd Follows

Beata Khaidurovea

Le Bop Melbourne

 

Infinity

1st Adam Ingerman Ceroc Adelaide Lea Gambonnet Ceroc Adelaide

2nd Rhys Fallavollita Dancevibe Ne… Grace Williams iDance

3rd Shaun Connor Step 1: Dance Hannah Phillips Ceroc Palmer…

Pro Am Lucky Dip – Pro Lead

1st Brett Wilkins Le Bop Melbo… Grace Williams iDance

2nd Allwyn Fernandes Le Bop Melbo… Sarah Lount Canberra Dan…

3rd Nathan Sawley Ceroc Adelaide Nikki Roberts Step 1: Dance

Pro Am Lucky Dip – Pro Follow

1st Mike Ifield Fevah Chch Hadas Balbin Le Bop Melbo…

2nd Shaun Connor Step 1: Dance Kelsea Whyte iDance

3rd Edward Atkins iDance Jessica Grey Le Step Bris…

Swaps and Steals

1st Ryan deRuyter Ceroc Palmer… Allan Pieroz Canberra Dan… Hannah Phillips Ceroc Palmer…
2nd Rhys Fallavollita Dancevibe Ne… Hunter Mayne Step 1: Dance Sarah Lount Canberra Dan…
3rd Adam Ingerman Ceroc Adelaide Michael Siegele Ceroc Adelaide Lea Gambonnet Ceroc Adelaide
Battle for the Ditch

1st Australia